Федерална министрица културе и спорта данас је потписала уговоре о додјели финансијских средстава са представницима српских православних црквених општина и православних објеката у Босни и Херцеговини, у оквиру програма намијењеног заштити, обнови и очувању културно-хисторијског наслијеђа.
За реализацију одобрених пројеката укупно је издвојено 240.000,00 КМ, чиме Федерално министарство културе и спорта наставља континуирано улагати у очување културних и вјерских добара која представљају неизоставан дио богатог и разноликог наслијеђа Босне и Херцеговине.
Уговори су потписани са представницима Српске православне црквене општине Долачка, Српске православне црквене општине Тешањ, Српске православне црквене општине Мостар, Српске православне црквене општине Илијаш, Српске православне црквене општине Блажуј, Српске православне црквене општине Високо, Православне митрополије за пројекте манастира Удрим и манастира Возућица, Српске православне црквене општине Благај, као и Јеврејске општине у Сарајеву.
Додијељена средства биће усмјерена на реализацију пројеката који имају за циљ заштиту, санацију, обнову и очување вјерских објеката и културних добара, доприносећи њиховој дугорочној заштити, унапређењу услова за њихово кориштење те очувању њихове хисторијске, културне и духовне вриједности.
Федерална министрица културе и спорта истакла је да Министарство кроз своје програме наставља пружати подршку пројектима који доприносе очувању заједничког културног наслијеђа Босне и Херцеговине, препознајући његов значај за очување идентитета, међусобног уважавања и културне разноликости.
Федерално министарство културе и спорта и у наредном ће периоду наставити проводити програме подршке усмјерене на заштиту и обнову националних споменика, сакралних објеката и других добара од културног значаја, са циљем очувања вриједног наслијеђа за будуће генерације.
