У склопу обиљежавања манифестације „Дани европског наслијеђа“, у сриједу, 24. јуна 2026. године, простор испред Федералног министарства културе и спорта поновно је постао центар сусрета традиције, умјетности и заједништва кроз програм под називом „Шетница културе“. Овога пута, у фокусу је било представљање богатог културног, спортског и друштвеног идентитета Општине Хаџићи.
Присутнима су се на самом почетку званичног дијела програма обратили начелник Општине Хаџићи, Елдар Чомор те федерална министрица културе и спорта, Сања Влаисављевић, истакнувши важност очувања културне баштине, умјетности и спорта као основа здравог и просперитетног друштва.
Фолклорне љепоте и традицију овога краја донијело је Културно-умјетничко друштво „Иван планина“ из Хаџића, које већ више од 75 година чува и промовише баштину. Програм су отворили најмлађи чланови, Припремни дјечји ансамбл, са сплетом игара под називом „Мила мајко“, након чега је услиједио наступ Дјечјег извођачког ансамбла са играма муслиманског живља из Хаџића, док је Извођачки ансамбл извео кореографију игара православног живља из Сарајевског поља, свједочећи тако богатству различитости и заједничког суживота.
Осим културне баштине и рада Удружења „Арс Попули“, представљени су и препознатљиви спортски симболи Хаџића који окупљају младе генерације. Истакнут је допринос ФК “Радник” Хаџићи, клуба основаног давне 1948. године.
Други дио програма био је у потпуности у знаку музике, гдје је Народни оркестар КУД-а „Иван планина“ повео публику кроз богату музичку традицију Босне и Херцеговине, а услиједио је и емотиван наступ Женске вокалне групе истог друштва. Манифестацију је својим наступом свечано затворила вокална солистица Лариса Мусић, чиме је успјешно заокружена ова вечер културе, традиције и заједништва.








