Federalna ministrica kulture i športa, Sanja Vlaisavljević otvorila je u petak, 26. lipnja 2026. godine 4. .Međunarodni trijenale grafike u Livnu. U ozračju Kulturno-vjerskih dana „Naša Gorica“, koji povezuju bogatu franjevačku baštinu s umjetničkim stvaralaštvom, Trijenale je potvrdio kako umjetnost nadilazi granice i različitosti te ostaje univerzalni jezik dijaloga.
U obraćanju je ministrica Vlaisavljević istaknula kako je svijet grafike čudesan prostor satkan od mnoštva geometrijskih poteza i ideja, što ga čini posebnim. Na kraju je uručila i glavnu nagradu grafičarki Zdenki Pozaić.
Događaju su nazočili brojni umjetnici, kulturni djelatnici i prijatelji umjetnosti, među kojima su bili bivši ministar kulture Republike Hrvatske Božo Biškupić, veleposlanik Republike Indije u Bosni i Hercegovini Anshuman Gaur, zamjenica veleposlanika Republike Slovenije Petra Gradišek te vicekonzul Generalnog konzulata Republike Hrvatske u Livnu Miroslav Jelić.




