јун 9, 2025

Сриједа, 11. 6. у 12,00 сати: “Примјењена умјетност на Шетници културе”

Федерално министарство културе и спорта организује догађај „Примијењена умјетност на Шетници културе“ у сриједу, 11. 6. 2025. године у 12 сати.

Примијењена умјетност обухвата дизајн, архитектуру, моду, графику, фотографију и бројне друге облике изражавања који оплемењују нашу свакодневицу. То је умјетност која живи са нама – у предметима које користимо, простору у којем боравимо, одјећи коју носимо. Она повезује естетику са функцијом, а традицију са иновацијом.

Овај догађај биће посебно посвећен и младима – онима који обликују будућност културе, својим свјежим идејама, енергијом и погледима на свијет. Примијењена умјетност нуди простор за изражавање идентитета, пропитивање норми и стварање нових визија које могу мијењати друштво.

Придружите нам се на Шетници културе да заједно истражимо гдје се умјетност сусреће са животом!