Федерално министарство културе и спорта, Фондација „Амадеус“ и Фондација за музичке, сценске и ликовне умјетности Сарајево организоваће Божићно-новогодишњи концерт 17. децембра, са почетком у 19:30 сати, у Босанском културном центру.
Министрица Сања Влаисављевић, на конференцији за медије организованој поводом предстојећег концерта, истакнула је да јој је задовољство и част што има прилику заједно са маестром Емиром Нухановићем подијелити лијепе вијести које заједно дијеле Федерално министарство културе и спорта и Фондација за музичке, сценске и ликовне умјетности Сарајево.
„Како је Нухановић нови члан Управног одбора, нови стари члан Управног одбора, породиле су се многе лијепе идеје које повезују Министарство с Фондацијом, чиме се доказује да Фондација и Министарство јесу једно тијело и нужно морају бити у партнерском односу те да можемо и морамо организирати оне активности које ће представити наш заједнички рад“, поручила је министрица Влаисављевић.
Она је истакнула да је вечерашњи концерт први који Министарство културе и спорта организује са једном од својих фондација.
„Бит ће то прилика да покажемо колико можемо лијепога да направимо, само уколико то желимо. Маестро Нухановић је човјек који не само да је маестро, него је и практичан, човјек који живи ту умјетност на сваки могући начин, па ево, чак и овако када организира догађаје“ казала је Влаисављевић, истакавши да овај догађај има и хуманитарну страну.
Говорећи о Фондацији за музичке, сценске и ликовне умјетности, Емир Нухановић казао је да ова фондације неће само подијелити новац:
„Ми, као Фондација, на што имамо право и друштвену одговорност на основу повјерених средстава с којима располажемо, желимо направити нешто боље. Желимо нешто промијенити, унаприједити наш рад. Нећемо се задовољити с тим да чекамо сваке године тај грант, већ ћемо и сами аплицирати за додатна средства и код европских фондова и код других министарстава, локалних или државних институција“ поручио је Нухановић.
„Један од првих пројеката који ћемо радити је оснивање Фонда инструмената. Сви инструменти, лични и донирани, биће поклоњени Фондацији за музичке дјелатности, јер мислим да ће Фондација при Министарству моћи боље управљати тим инструментима“ истакнуо је Нухановић.
Он је појаснио да се поједини инструменти поклањају у трајно власништво, док ће неки од њих бити дати на кориштење на одређени период, док корисник не стекне услове да купи инструмент. Тако ће и сутра бити прилика да се донирају неки од инструмената. Нухановић је овом приликом позвао грађане који имају неки инструмент кући, а не користе га, да га донирају на сутрашњем концерту. Такођер, и током предстојећег периода биће обезбијеђени услови за поклањање инструмената.
Програм концерта биће прилагођен предстојећим празницима, истакнуто је на конференцији за медије.


