новембар 28, 2025

Дани европског насљеђа: На Шетници културе у сриједу, 3. 12. 2025. представиће се Орашје

ОРАШЈЕ У САРАЈЕВУ

3. 12. 2025.

У оквиру међународне манифестације Дана европског наслијеђа 2025., у сриједу 3. децембра 2025. године, на Шетници културе одржаће се сљедећи програм:

17:30 –  Орашје у Сарајеву

Програм доноси богат и садржајан приказ културне, историјске и стваралачке баштине града Орашја. Посјетиоци ће имати прилику упознати се са развојем града кроз изложбени и промотивни садржај, као и са посебностима посавског краја – од традиције и манифестација до аутентичних гастрономских делиција. Кроз културни и умјетнички програм, Орашје се представља као модеран град снажног идентитета и богате традиције.

18:00 – Концерт збора Адоро

Други дио програма биће испуњен музиком у изведби збора Адоро, трогласног мјешовитог хора из Толисе, који ће својим разноврсним репертоаром, од духовних и традицијских пјесама до обрада и класичних дјела, обогатити вече. Придружите нам се на Шетници културе да заједно уживамо у музици, традицији и духу Посавине.