У склопу међународне манифестације „Дани европског наслијеђа 2025.“, синоћ је на Шетници културе одржан програм „Витез у Сарајеву“, који је публици донио богатство традиције, обичаја и умјетничког стваралаштва Лашванске долине и општине Витез – срца средње Босне.
Вечер је отворена топлим ријечима начелника општине Витез Бориса Марјановића, који је истакнуо да Витез није само град са дубоким повијесним коријенима него и град младости, заједништва и наде.
„Културна баштина је темељ нашег идентитета, али и мост који нас повезује с другим срединама“, поручио је Марјановић окупљенима.
Госте је поздравила и федерална министрица културе и спорта Сања Влаисављевић нагласивши да управо овакви догађаји потврђују разноликост и богатство културне сцене Босне и Херцеговине.
У музичком дијелу програма наступили су вјерни чувари традицијске музике – вокални састав „Витешки акорди“, хармоникашки ансамбл и женски вокални састав ХКД-а Напредак Витез и пјевачка група „Крчевљани“.
Посебне емоције изазвао је рецитал посвећен граду Витезу у изведби Мериме Ђоје уз музичку пратњу Иве Јандрића.
Фолклорна секција Напретка Витез унијела је плесну свјежину сиртакијем, којег је публика дочекала са осмијехом и аплаузом.
Матица хрватска Витез представила је „Витешки љетопис“ и друга издања из своје накладе.
Након културно-умјетничког програма, у другом дијелу вечери услиједио је концерт одличног Иве Јандрића, који је својим наступом одушевио публику. Уз звуке музике, посјетиоци су уживали у топлом дружењу и укусним делицијама из Витеза, које су додатно обогатиле атмосферу. Ни киша није успјела покварити расположење – све је протекло у ведром духу и онако како то Витез зна и носи у срцу.





















































